فراخ کوشک سازان

اجرای فایبر سمنت برد

اجرای فایبر سمنت

فایبر سمنت برد در ساختمان های مسکونی , ویلایی و تجاری بسیار رایج است. نمای فایبر سمنت برد ، نمای سیمانی است. پانل های سیمانی الیاف دار (فایبر سمنت برد)، صفحات پیش ساخته سیمانی هستند که خواص مکانیکی آنها با استفاده از سیلیس و الیاف سلولزی بهبود یافته اند. الیاف سلولزی به کار رفته در این پانل ها ، باعث افزایش مقاومت آنها در برابرفشار و کشش ناشی از تغییرات دمایی شده و از بروز ترک خوردگی و غیره جلوگیری می کند. پانل های فایبر سمنت برای مصارف مختلف از جمله نما , سقف , کف تولید می شوند. تیم تخصصی شرکت فراخ کوشک سازان کلیه مراحل از فروش تا اجرای فایبر سمنت برد را در تهران,قزوین,کیش,قشم,شمال ایران و کلیه ی مناطق کشور مطابق با استاندارد روز برای شما مشتریان عزیز فراهم نموده است. فراخ کوشک سازان اولین مجری فایبرسمنت در ایران.

انواع نمای فایبر سمنت برد :

  • نمای فایبر سمنت برد ساده
  • نمای فایبر سمنت برد مدولار
  • نمای فایبر سمنت برد طرح چوب
  • نمای فایبر سمنت برد رنگی
  • نمای فایبر سمنت برد دکوراتیو
  • نمای فایبر سمنت برد کلاسیک

مراحل نصب و اجرای فایبر سمنت برد :

زیرسازی فلزی فایبر سمنت برد :

اجرای المانهای عمودی ( وال پست ) از قوطی 80*40 به جهت اینکه در اغلب پروژه های ساختمانی دیوارهای پیرامونی از مصالح سبک ساخته می شوند , تنها نقاط اتصال سازه ی نما تیرهای طبقات می باشد . جهت تامین اتصال المانهای افقی در سرتاسر نما از وال پست استفاده می شود و چون بار تمام نما به این سازه منتقل می گردد ، از قوطی 80*40 و یا بنا بر محاسابت طراح پروژه از المان مناسب استفاده می گردد . در پروژه های بلند مرتبه محاسبه بار باد و تاثیر آن بر المانهای عمودی و همچنین اتصالات آنها به سازه اصلی از اهمیت بالایی برخوردار است که البته مسایل مالی و قیمت تمام شده نیز تاثیر دارد. فراخ کوشک سازان مجری فایبرسمنت بهترین گزینه ها را پیش پای شما قرار می دهد.

اجرای زیر سازی فلزی فایبر سمنت برد به صورت کلی تفاوت زیادی با زیر سازی فلزی دیگر نماهای خشک ندارد . در سازه های بتنی اتصال المانهای فلزی معمولا بر روی پلیت های قرار داده شده در هنگام بتن ریزی بر روی بدنه تیر و ستون انجام میگیرد . اگر این پیش بینی انجام نشده و در هنگام بتن ریزی پلیت گذاری انجام نشده است . بایستی پلیت ها به وسیله رول بولت های مکانیکی که به رول بلت HSA معروف هستند به بدنه اتصال پیدا کنند.

زیرسازی گالوانیزه فایبر سمنت برد :

پروفیل گالوانیزه M : پروفیل گالوانیزه : این پروفیل از ورق گالوانیزه به ضخامت 0.7 میلیمتر تولید می شود و برای کنترل تغییرات ابعادی فایبر سمنت برد که بر اثر تغییرات دما و رطوبت پدید می آیند ، استفاده می گردد.
این پروفیل در محل قرار گرفتن دو پنل فایبر سمنت برد در کنار هم استفاده می گردد . در صورت استفاده از این پروفیل ، درز بین پنــــل های سیمانی به صورت نمایان باقی خواهد ماند که برای پوشش این درز ، می توان از پروفیل گالوانیزه A استفاده نمود. پروفیل M از قسمت وسط و تنها با یک پیچ به زیرسازی متصل می شود. پروفیل های زیر سازی فایبر سمنت برد بایستی دارای حداقل ضخامت 0.7 میلیمتر باشند در نماهای بلند مرتبه و یا مناطقی که بار باد زیاد باشد میتوان از پروفیل های گالواینزه با ضخامت ورقه ی بالاتر استفاده کرد.

پروفیل گالوانیزه V : این پروفیل از ورق گالوانیزه به ضخامت 0.7 میلیمتر تولید می شود . همراه با پروفیل گالوانیزه در زیرسازی نمای فایبرسمنت برد مدولار و سایدینگ استفاده می ­شود . این پروفیل ازدو طرف و توسط دو پیچ به زیر سازی فلزی متصل میگردد.

پروفیل گالوانیزه A : این پروفیل به ضخامت ۰.۵ میلیمتر تولید می گردد . در محل درز بین فایبر سمنت برد مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از پروفیل گالوانیزه A در نمای صفحات سیمانی الیاف دار علاوه بر کنترل تغییرات ابعادی پنل ها در محل درزها ، به طور چشمگیری باعث زیبایی نما خواهد شد.

  •  با توجه به بالا بودن ضریب انبساط طولی در فایبر سمنت برد که از دو عامل اصلی رطوبت و حرارت محیط نشات می گیرد . استفاده از پروفیل های زیر سازی فایبر سمنت برد الزامی به نظر می رسد و اکیدا نصب فایبر سمنت برد بر روی زیر سازی فلزی توصیه نمیگردد.

___________________________

نحوه ی نصب و اجرای فایبر سمنت :

پس از اتمام زیرسازی , پانل های فایبر سمنت را با پیچ های مخصوص فایبر سمنت (سرمته بالدار) به پروفیل ها پیچ میکنیم.

اجرای عایق ضد رطوبت ( سیلر ) در پشت پنل ها : صفحات سیمانی الیاف دار ( سمنت برد ) به لحاظ اینکه عمداتا ً از سیمان ساخته شده اند ذاتاً با محیط مرطوب و آب سازگاری خوبی دارند ، اما به دلیل وجود الیاف سلولزی در ترکیب آنها و خاصیت جذب آب بالای این مواد در هنگام اشباع شدن از رطوبت ( چه مستقیم و چه به وسیله بخار و رطوبت موجود در هوا ) منبسط و در هنگام خشک شدن منقبض می شوند و تنش های ناشی از این کاهش و افزایش طول بر روی محل اتصال ( محل پیچها ) نما را دچار مشکل خواهد نمود . برای جلوگیری از این موضوع در پشت پنل سیلر مخصوص استفاده شده و از روی پنل هم پرایمر و رنگ این وظیفه را انجام میدهند ، تا جذب رطوبت به حداقل رسانده شود.

برش فایبرسمنت برد در ابعاد مشخص : برش فایبر سمنت برد باید به وسیله دستگاه میز برش انجام شود تا از غیر گونیا شدن و ناصاف شدن محل برش جلوگیری گردد . در صورتی که امکان تهیه میز برش وجود ندارد می توان از اره های دیسکی نجاری استفاده نمود . مزیت این ابزار برش این است که پرتابل بوده و در هر جایی به راحتی میتوان از آن استفاده نمود . و با توجه به اینکه زاویه برش نسبت به فایبر سمنت برد قائم است ،کیفیت لبه های برش خورده تا اندازه زیادی قابل پذیرش هستند . از برش توسط دستگاه سنگ فرز خودداری گردد.
تیغه های گرانیت بر جهت برش این محصول مناسب بوده و ازصفحات دیگر برای برش نمی توان استفاده کرد.

اجرای فایبر سمنت برد در نمای داخلی ساختمان :

نمای سایدینگ فایبر سمنت برد :

نمای سایدینگ به پوششی گفته می شود که بر روی دیوارهای اطراف یک سازه قرار گرفته است. از جمله مزایای اصلی و مهم نمای سایدینگ ، هدایت آب باران به بیرون می باشد و موجب حفاظت نما در برابر شرایط جوی نامساعد می گردد.

در اجرای نمای سایدینگ مصالح ساختمانی به صورت صفحاتی افقی بر روی هم قرار می گیرند. به طوریکه توانایی هدایت آب و محافظت از ساختمان در برابر باد و باران را داشته باشد. به همین منظور از روش های متفاوتی همچون اورلپ کردن صفحات فایبر سمنت بر روی یکدیگر استفاده می گردد. 

اجرای نمای ساختمان را به ما بسپارید

با بیش از پنج سال سابقه اجرایی

شرکت فراخ کوشک سازان نماینده رسمی فروش و اجرای فایبر سمنت برد و گچ برگ در ایران آماده اجرای کلیه مراحل ساخت نمای مورد نظر شما می باشد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید تا متخصصین ما در سریع ترین زمان بهترین گزینه را در دستان شما قرار دهند.

اجرا و نصب فایبر سمنت در تهران , اجرا و نصب فایبر سمنت برد در شمال کشور , مازندران و رشت , اجرای فایبر سمنت در کیش .

_________________________

هزینه ی اجرای فایبر سمنت چقدر است؟

هزینه نصب فایبر سمنت علاوه بر هزینه ی تهیه و اجرای فایبر سمنت و زیرسازی به پیچیدگی ، دسترسی ، متراژ ، موقعیت جغرافیایی ، ارتفاع ساختمان بستگی دارد همچنین برای اطلاع از آخرین قیمت فایبر سمنت و اجرای آن با شماره 02146043715 تماس بگیرید .

فایبر سمنت در کجا اجرا می شود؟

تیم تخصصی شرکت فراخ کوشک سازان کلیه مراحل از فروش تا اجرای فایبر سمنت برد را در تهران,قزوین,کیش,قشم,شمال ایران و کلیه ی مناطق کشور مطابق با استاندارد روز برای شما مشتریان عزیز فراهم نموده است. فراخ کوشک سازان اولین مجری فایبرسمنت در ایران

چرا فایبرسمنت؟
پیمایش به بالا