پشم سنگ

پشم سنگ

پشم سنگ  عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی با تحمل دمای ۷۵۰ سانتی گراد و نقطه ذوب ۱۳۰۰ و نیز تحمل برودتی آن ۳۰- درجه سانتیگراد است، این محصول دارای  ضریب انتقال حرارتی بسیار کم بوده و قدرت عایقی آن ۳۳ برابر دیوار بتونی و ۲۲ برابر دیوار آجری است.

پشم سنگ فایبر سمنت

پشم سنگ که به آن عایق معدنی نیز می‌گویند، مانند فایبرگلاس یک عایق با نصب آسان است. ممکن است غیرقابل باور به‌نظر برسد اما این محصول همان‌طور که از اسمش پیداست به‌جای فیبرهای پرزدار شیشه‌ای، از سنگ ساخته شده است. حال می‌خواهیم نگاهی مختصر به فرآیند تولید این عایق‌ها داشته باشیم.پاین محصول یکی از بهترین و مهم ترین عایق ها در نصب فایبر سمنت می باشد.

برای تولید عایق حرارتی، در ابتدا سنگ‌ها را در کوره‌هایی با دمای 3000 درجه حرارت می‌دهند تا ذوب شوند. مایع مذاب‌ مانند در معرض یک جریان هوا یا بخار فشار قوی قرار گرفته، و با سرعت بسیار زیاد، دور رشته‌های بلند فیبر می‌چرخد. یک دستگاه‌ پشمک‌سازی را تصور کنید که داخل آن سنگ مذاب ریخته باشند. رشته‌های فیبر تبدیل به صفحه‌های متراکم و ضخیمی می‌شوند. این صفحه‌ها پس از آنکه به اندازه‌‌های مصرفی برش خوردند، به پنل‌های عایق‌بندی تبدیل می‌شوند.

عایق پشم سنگ در زیرسازی فایبر سمنت :

پشم سنگ فایبر سمنت

عایق معدنی یک عایق صوتی و حرارتی‌ بوده و در صورت آتش‌سوزی، جلوی انتشار آتش به طبقات دیگر ساختمان را می‌گیرد. ترکیب‌بندی به‌خصوص پشم سنگ از آن یک عایق قدرتمند با ویژگی‌های زیر ساخته است:

  • ساخته شده از ماده‌خام طبیعی و پایدار
  • عموماً شامل بیش از 75 درصد محتوی بازیافتی می‌شود
  • به‌خوبی گرما را حفظ کرده و هوا را داخل خود محبوس می‌کند که این امر از سرعت فرآیند انتقال دما می‌کاهد.
  • غیرقابل احتراق و ضدآتش تا دمای 1400 درجه
اسکرول به بالا